4 sposoby na poprawę umiejętności gry na gitarze podczas pandemii

Nie ma wątpliwości, że są to trudne czasy dla wszystkich, nie tylko w naszym kraju, ale na całym świecie. Utknęliśmy w naszych domach, nie mając nic do roboty poza oglądaniem Netflixa, jedzeniem ogromnych ilości ciastek i w końcu doprowadzaniem naszych partnerów do szaleństwa. Ale co by było, gdybyśmy zrobili coś produktywnego z naszym czasem? Każdy z nas mógłby wyjść z tego zamknięcia lepszym i bardziej zaokrąglonym muzykiem! W tym artykule przyjrzymy się pięciu sposobom na odpieranie nudy i ulepszanie siebie jako gitarzysty.

Praktyka, praktyka, praktyka!

Ten jeden jest dość proste: ćwiczyć na gitarze! Zamiast noodling daleko grając te same zmęczone bluesowe utwory, które zostały odtwarzane przez ostatnie 10 lat, spróbuj pracować nad techniką, a może twoja wiedza teorii muzyki. Bądź ze sobą szczery, znajdź coś w swojej grze, co może być poprawione i pracuj nad tym. Może Twoja gra na gitarze prowadzącej może być lepsza, albo Twoje rytmiczne chopy potrzebują dokręcenia. Cokolwiek to jest, masz mnóstwo czasu, aby poświęcić go na naprawę!

Naucz się kilku nowych piosenek

Wszyscy jesteśmy winni grania tych samych riffów w kółko; nie sądzę, że kiedykolwiek wziąłem gitarę i nie grałem riffu otwierającego Heartbreaker wszechmocnego Led Zepplin.

Tak dobry riff jak ten, może nadszedł czas, abyśmy poszerzyli nasze muzyczne horyzonty i nauczyli się kilku nowych utworów, być może nawet wychodząc poza naszą zdefiniowaną gatunkowo strefę komfortu. Jesteś fanatykiem hardcore’owego metalu? To może zwolnij i naucz się bluesa. Klasyczny rock bardziej Ci odpowiada? Może kilka standardów jazzowych urozmaici twoją grę.

Dobrze jest wyrwać się ze swojej bezpiecznej przestrzeni, a te nowo odnalezione wpływy mogą mieć dramatyczny wpływ na sposób, w jaki patrzysz na instrument. To może nadać Twojej grze zupełnie nowy wymiar!

Naucz się nowego instrumentu

Dla mnie, możliwość grania na wielu instrumentach jest niezwykle cenna. Niezależnie od tego, czy chodzi o możliwość nagrywania basu na demo, układania rytmu perkusji, czy nawet śpiewania chórków, to wszystko składa się na bardziej wszechstronnego muzyka. Tak więc, dlaczego nie wykorzystać tego czasu, aby w końcu nauczyć się czegoś, co zawsze chciałeś grać? Youtube zawiera lekcje, jak grać wszystko z ukulele, bas, perkusja, fortepian, i prawie wszystko, co można myśleć o, a niektóre z nauczycieli na stronie są fantastyczne.

Jeśli chcesz więcej osobistej lekcji następnie spójrz w swojej okolicy dla nauczycieli. Większość z nich będzie oferować lekcje Skype w tej chwili, co oznacza, że nie trzeba wychodzić z domu!

Nagrywaj siebie samego

To jest to, co robiłem, aby spróbować i utrzymać się przy zdrowych zmysłach przez to zamknięcie. Spędziłem czas na nagrywaniu demówek z moim zespołem, dostając każdego członka, by nagrał swoją część w domu, zbierając je w jedną sesję, miksując wszystko razem, a następnie wydając! Nigdy byś nie wiedział, że nagrywaliśmy to w czterech domach i dwóch miastach, ale tak właśnie to robiliśmy.

Jeśli jesteś w tym nowy, nie potrzebujesz żadnego wymyślnego sprzętu studyjnego, wystarczy laptop, podstawowy interfejs audio, jakieś oprogramowanie do nagrywania i możesz zaczynać!

Odsłuchiwanie siebie na nagraniu jest dla gitarzysty nieocenione. Jest to świetny sposób na analizę swojej gry, czego nie możemy zrobić podczas gry na gitarze.

Jest to również świetny sposób na zachowanie kreatywności poprzez nagrywanie nowych riffów i pomysłów na piosenki. Połącz to z nauką nowego instrumentu; i możesz w końcu nagrać ten solowy projekt, którym straszyłeś resztę zespołu.

Oto pięć wskazówek, które pomogą Ci przebrnąć przez to zamknięcie i wyjść na drugą stronę jako lepszy muzyk.