Przewodnik po kontrolerach DJ dla początkujących

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z DJ-em, może być trudno wiedzieć, od czego zacząć. Ten przewodnik pomoże Ci znaleźć najlepszy kontroler dj dla Twoich potrzeb.

W tym artykule przyjrzymy się, czym są kontrolery DJ-skie i jak działają, niektórymi z bardziej popularnych modeli na rynku i jak wybrać ten, który jest odpowiedni dla Ciebie.

W tym artykule założono, że już zdecydowałeś, że chcesz kontrolera DJ-skiego, a teraz musisz dowiedzieć się, który z nich jest najlepszy dla twoich potrzeb. Jeśli to nieprawda lub jeśli w tym artykule jest coś, co nie ma dla Ciebie sensu, na naszej stronie znajdują się inne zasoby, w których szczegółowo omawiamy różne aspekty kontrolerów DJ-skich, a także kilka zaleceń, dla których kontrolerów może być najlepszy

Co to jest kontroler DJ i jak go używać?

Kontroler DJ to rodzaj kontrolera MIDI przeznaczonego do użytku przez DJ-ów. DJ chce używać kontrolera do manipulowania cyfrowymi plikami muzycznymi, często z miksowaniem dźwięku i umiejętnościami dopasowywania beatu między utworami.

Kontrolery DJ mają wiele różnych funkcji, w tym wiele pokręteł i suwaków, których można używać do sterowania efektami, takimi jak wyrównanie (EQ) i poziomy głośności na każdej ścieżce. Ten typ kontrolera może również naśladować dwa decki w typowych konfiguracjach DJ-skich do skreczowania lub żonglowania bitami.

Jakie są rodzaje kontrolerów DJ?

Kiedy zaczynasz grać jako DJ, ważne jest, aby uzyskać odpowiednie narzędzia do pracy. Istnieje wiele różnych typów kontrolerów DJ, a każdy z nich ma specyficzne zastosowanie i wysoką jakość.

rodzaje kontrolerów DJ i co musisz wiedzieć

1. Kontrolery Pad DJ – Najbardziej wszechstronny rodzaj kontrolera, ponieważ może być używany do DJ-a na laptopie lub w tradycyjnej konfiguracji. Są naładowane funkcjami, które sprawdzają się zarówno dla początkujących, jak i profesjonalnych DJ-ów.

2. Gramofony miksujące — dla prawdziwych purystów winyli, którzy chcą kręcić prawdziwe płyty, to najlepsza opcja. Gramofony to najprostsza i najtańsza opcja dla DJ-ów, którzy chcą bardziej praktycznych wrażeń.

3. Kontrolery MIDI — te kontrolery działają dobrze dla osób, które chcą miksować wiele źródeł dźwięku, takich jak płyty winylowe, płyty CD, mp3 itp.; ale nie chcę kosztów i bałaganu

Jakie akcesoria do kontrolera DJ

Kontrolery DJ-skie służą do sterowania muzyką i efektami dźwiękowymi odtwarzanymi w zestawie DJ-skim. Są dostarczane z różnymi zestawami wejść, funkcji i cech. Na przykład niektóre kontrolery DJ mają wbudowane interfejsy audio do miksowania źródeł dźwięku z pamięci flash USB i CDJ.

Ta sekcja dotyczy akcesoriów, które powinieneś kupić dla swojego kontrolera DJ. Naszym zdaniem dobrze jest zainwestować w parę profesjonalnych słuchawek, ponieważ ułatwią one miksowanie, nie martwiąc się o poziom głośności podczas regulacji korektora na laptopie lub gramofonie.

Co powinien wiedzieć początkujący DJ

Ponieważ branża DJ-ów staje się coraz bardziej konkurencyjna, ważne jest, aby wiedzieli, w co się pakują.

Jeśli zastanawiasz się nad zostaniem DJ-em, oto kilka kluczowych faktów, o których warto pamiętać:

– Średnia pensja DJ-a waha się od 25 000 do 100 000 USD.

– Przeciętny DJ gra około 4 godzin na koncert.

– DJ-e grają od 4 do 10 koncertów tygodniowo.